niedziela, 6 września 2009

przepis na

Nie bierz pod uwagę, nie dopuszczaj możliwości, w ogóle nie rozważaj, nie chciej, nie miej wyjścia, zgódź się.

Nie miej wyobrażeń, nie miej złudzeń, nie oczekuj, nie wymagaj, daj się zaskoczyć. Nie wiedz wiele, prawie nic, nie miej planu, nie miej mapy, nie znaj, nie rozum, nie spodziewaj się.

Połóż się, zamknij oczy, zaśnij, śpij, pomyśl jutro.

Otwórz oczy, wyłącz budzik, obudź świadomość, zdaj sobie sprawę, uśmiechnij się, wstań, weź prysznic, idź.

Sprawdź naprędce, zasięgnij języka, zaplanuj pobieżnie, wyjdź, rozglądaj się, patrz, słuchaj, wąchaj, czuj, bądź.

Idź, zobacz, dotknij, posmakuj.

Baw się, śmiej, kręć, lataj, miej w nosie, daj się porwać, odważ się, ciesz się, zapomnij o wszystkim, nie patrz w dół, nie daj się, nie bądź dzieckiem, bądź znów dzieckiem.

Zabłądź, wejdź przypadkiem, szukaj w bramie, w bocznej uliczce, w ogrodzie, na uboczu. Usiądź, odpręż się, przygotuj się, nie bądź gotowy, uważaj, nie spodziewaj się zupełnie, daj się oczarować, daj się nakarmić, daj się napoić, smakuj, degustuj, doznawaj, delektuj się, rozpływaj się.

Połóż się, odpocznij, zamknij oczy, poczuj słońce, usłysz drzewo, zanurz się, odpłyń.

Wstań, idź dalej, patrz, widź więcej, podziwiaj, napawaj się, chłoń, wyobrażaj sobie, przedstawiaj, słuchaj, chodź po śladach, dotknij historii, poczuj, przenieś się, oniemiej, staraj się zrozumieć, żyj ich życiem, nie będą mieć Ci tego za złe.

Zmęcz się, idź jeszcze, bądź bardziej, rozum więcej. Wtop się, pozwól się przeniknąć, oddaj się, nie protestuj, nie opieraj się, rozkochaj się. Zabierz ze sobą, zachowaj w pamięci, zostaw kawałek siebie, nie chciej wyjeżdżać, tęsknij.

Zapisz.

1 komentarz:

  1. lny przepis na urlop dla mnie :) to miało być, ale wyszło jak zwykle, czyli ja z nosem w przewodniku i mąż z fochem, że znów trzeba gdzieś leźć ;)

    OdpowiedzUsuń